Zdalne nauczanie

Projekt EFS

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ NASZEJ SZKOŁY - DLACZEGO MY (kliknij)

Misja Zespołu Szkół nr 2 w Mielcu:
"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Jan Paweł II

Miło nam poinformować, że po ogłoszeniu dotychczasowych wyników, liczna grupa uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowała się do II etapu (rejonowego) konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym!

Święto Niepodległości nasza szkoła uczciła w sposób szczególny. W poniedziałek 13 listopada 2017 roku uczniowie klas trzecich wzięli udział w seminarium poświęconym bohaterce Żołnierzy Wyklętych Danucie Siedzikównej. Zajęcia poprowadziła uczennica klasy 3c Aleksandra Świniarska, która w autorskiej prezentacji przedstawiła tragiczne losy sanitariuszki Armii Krajowej. Bohaterka przeżyła śmierć matki zamordowanej przez gestapo w Białymstoku w 1943. Jej ojciec zmarł w Teheranie po opuszczeniu sowieckiego łagru. Osierocone siostry, Inkę i jej rodzeństwo, wychowywała babcia. Siedzikówna została skazana na karę śmierci za przyłączenie się do oddziału majora Szendzielarza ps. Łupaszko, podporządkowanego legalnym władzom Rzeczypospolitej na uchodźstwie. Sędziowie oparli się na fałszywych zeznaniach milicjantów, zresztą nie do końca ją obciążających. W grypsie do babci Inka napisała: "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba".

W poniedziałek, 13 listopada 2017 r. w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Kusocińskiego 13 w Mielcu odbył się jeden z pięciu finałów rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach, który miał rangę półfinału wojewódzkiego.

Delegacja uczniów z klasy 3a: Liwia Kawalec, Wiktoria Maciuba, Patryk Kopeć wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Brach i panią dyrektor Teresą Lechocińską-Ciupa reprezentowała nasze gimnazjum podczas tegorocznej uroczystości miejskich obchodów Święta Niepodległości.

W dniu 05.11.2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 pod opieką mgr Izydora Ingrama brali udział w III Edycji Ligi Strzeleckiej.

Informujemy, że w dniach 13-16.11 oraz 20-21.11 odbędą się spotkania Prezydenta Miasta Mielca z mieszkańcami mieleckich osiedli, zgodnie z załączonym poniżej harmonogramem.

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości w naszej szkole odbędą się następujące uroczystości:
- w piątek 10 listopada na trzeciej godzinie lekcyjnej w auli odbędzie się uroczysta gala, na którą zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum oraz klasę siódmą szkoły podstawowej. Pozostałe klasy szkoły podstawowej mają akademię na pierwszej lekcji. Prosimy o punktualne przybycie, uroczystość rozpocznie się „równo z dzwonkiem”;
- w poniedziałek 13 listopada klasy drugie wraz z nauczycielami zapraszamy do świetlicy na „Śpiewanki patriotyczne”. Na drugiej lekcji klasy 2a, 2b i 2c. Natomiast klasy 2d i 2e zapraszamy na trzeciej lekcji;
- w poniedziałek 13 listopada klasy trzecie wraz z nauczycielami zapraszamy do sali historycznej nr 41 na projekcję filmu pod tytułem „Ja jedna zginę”. Na drugiej lekcji przyjdą klasy 3c i 3d, na trzeciej lekcji zapraszamy klasy 3a i 3b. Przed pokazem uczniowie zostaną zaznajomieni z bohaterką filmu, sanitariuszką Żołnierzy Wyklętych, Danutą Siedzikówną pseudonim „Inka”.
- Przypominamy, że w tych dniach, to jest piątek 10 listopada i poniedziałek 13 listopada, obowiązuje strój galowy z przypiętymi, własnoręcznie zrobionymi, kotylionami.

Informujemy, że spotkania z wychowawcami i nauczycielami dla rodziców naszego gimnazjum odbędą się w dniu 16 listopada 2017 r. (czwartek) o godz. 17.30. Zapraszamy!

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mielcu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne seminaria, poświęcone problematyce rodziny, rodzicielstwa, wychowania i rozwoju dzieci. Spotkania będą odbywać się w siedzibie Poradni przy ul. Wyspiańskiego 6, w godzinach popołudniowych. Spotkania prowadzone będą przez doświadczonych psychologów i psychoterapeutów.

W dniu 22.10.2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 pod opieką mgr Izydora Ingrama brali udział w III Edycji Ligi Strzeleckiej. Szkołę Podstawową nr 13 z klas gimnazjalnych reprezentowali: Jakub Górski, Natan Jasicki, Kacper Stachura, Kacper Nycek, Norbert Kapusta, Julia Jaje, Kinga Chrobak, Sylwia Dyduła,

Urząd Miejski

w Mielcu
ul. Łąkowa 6,
39-303 Mielec
tel (0-17) 788 19 00
gim4@miasto.mielec.pl
gim4@ptc.pl
Jak do nas trafić (kliknij)

Goście

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

plik

spum2012

Szukaj w serwisie...

November 2017

dziś
wczoraj
w tym tygodniu
w ubiegłym tygodniu
w tym miesiącu
w ubiegłym miesiącu
wszystkie

Forecast Today

Online (15 minutes ago):75
75  gości
brak użytkowników

Twoje IP:54.146.50.80

Cytaty

Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim.