2069
19451

Twoje IP:52.14.150.55

Już po raz siódmy znajomością reguł savoir vivre’u popisywali się 9 marca 2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 4 w Mielcu. W TURNIEJU O TYTUŁ MISTRZA DOBRYCH MANIER przygotowanym przez panie Ewę Rzeszutek i Małgorzatę Brach w tym rokurywalizowały ze sobą klasy pierwsze. Ze względu na to, że impreza odbyła się tuż po Święcie Kobiet,większość konkurencji przypominała o tym, że szczególna grzeczność należy się płci pięknej.

Turniej odbył się w auli szkolnej. Każda z klas pierwszych reprezentowana była przez dwuosobowy zespół. Drużyny brały udział w czterech konkurencjach. Miały one za zadanie odpowiedzieć na dwa pytania teoretyczne z zakresu zasad dobrego zachowania, skomentować scenki ilustrujące łamanie zasad savoir vivre’u, ułożyć z puzzli hasło grzecznościowe oraz zaprezentować, jak elegancko skonsumować owoce podczas przyjęcia. Zwłaszcza dwie ostatnie konkurencje wzbudziły wielkie emocje, zarówno wśród uczestników jak i widowni. Za każde z zadań można było otrzymać określoną w regulaminie liczbę punktów. Nad sprawnym przebiegiem całego turnieju czuwało jury w osobach nauczycieli: pani Barbary Pyrz – przewodniczącej SU, Bogusławy Michalcewicz oraz przewodniczącej SU Aleksandry Tylutkiej. Po zaciętej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się drużyna klasy I b – Łukasz Szantula i Joanna Kuklińska.

O miano Mistrza Dobrych Manier walczyli również uczniowie klas II i III. Konkurencja dla klas II polegała na napisaniu fraszki grzecznościowej. W tej kategorii I miejsce zajęły ex aequo Emilia Kołacz z kl. II d, która napisała fraszkę pt. „ O grzeczności” i Anna Grabowska z kl. II b za fraszkę „ Dobre wychowanie”.

6 marca 2015 r. klasy III rywalizowały w kategorii: test sprawdzający znajomość zasad savoir vivre. Pierwsze miejsce zajęła Julia Brzdęk z kl. III a.

Atrakcją turnieju było przedstawienie kabaretowe pt. Stworzenie kobiety”, które przygotowali uczniowie z klas II b i II d należący do kółka teatralnego „ Teatr Młodego Aktora”.

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu imprezom dobre maniery będą stosowane na co dzień, a nie „od święta”.

Turniej został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego.