Urząd Miejski  

   

Wirtualny spacer  

   

Kontakt  

Gimnazjum nr 4
w Mielcu
ul. Łąkowa 6,
39-303 Mielec
tel (0-17) 788 19 00
gim4@miasto.mielec.pl
gim4@ptc.pl
Jak do nas trafić (kliknij)

   

Goście  

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

   

plik  

 

   

Szukaj w serwisie...  

   

Kalendarium  

October 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Pogoda  

   

Odwiedziny  

3305796
dziś
wczoraj
w tym tygodniu
w ubiegłym tygodniu
w tym miesiącu
w ubiegłym miesiącu
wszystkie
2483
373
5276
5479
22900
26696
3305796

Forecast Today
3504

9.72%
27.20%
4.89%
0.54%
0.17%
57.47%
Online (15 minutes ago):10
10  gości
brak użytkowników

Twoje IP:52.14.123.245
   

Cytaty  

Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim.

   

Zdalne nauczanie  

   

Projekt EFS  

   

Przydatne linki  

   

Translate  

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
   
Misja Gimnazjum nr 4 w Mielcu:
"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Jan Paweł II
   

W dniach 27-29 maja klasy IIIB i IID udały się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku, gdzie zostały nam zaprezentowane wszystkie rodzaje średniowiecznych urządzeń technicznych: potężne młyńskie koła, kierat, huta i stęporowe kruszarki.

Następnie przeżyliśmy dreszczyk emocji w Labiryncie Strachu, a ostatnim etapem była wizyta w Chacie Kata, który opowiedział nam o swojej ciężkiej pracy.
Później wyruszyliśmy do Kopalni złota w Złotym Stoku, gdzie mogliśmy podziwiać jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”.

Zakwaterowanie grupy w hotelu Geovita przebiegło sprawnie i po skończonej obiadokolacji udaliśmy się na zwiedzanie Lądka Zdroju.

Kolejny dzień wycieczki był nieco ekstremalny. Na dzień dobry, w chłodny poranek, wyjechaliśmy na Czarną Górę, gdzie podziwialiśmy niesamowite krajobrazy. Dzięki naszemu przewodnikowi panu Lechosławowi bliżej poznaliśmy historię miejsca, w którym się znajdowaliśmy.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Przedstawione tam eksponaty bardzo nas zaciekawiły, np. ogromna maszyna do produkcji kopert z 1930 roku. Po zwiedzaniu udaliśmy się na dziedziniec, gdzie największą furorę zrobił współczesny automat z kawą, dzięki której dostaliśmy energię do zwiedzania Błędnych Skał.
Trasa w skalnym labiryncie była wyczerpująca - niekiedy napotykaliśmy niezwykle wąskie szczeliny, które oddzielały bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Dzięki naszemu przewodnikowi dowiedzieliśmy się, że Błędnych Skałach kręcono film "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian".
Zmęczeni ciężkim, ale jakże owocnym w informacje dniem, udaliśmy się do hotelu, gdzie czekała na nas kolacja. Wieczorem urządziliśmy sobie biesiadę, podczas której przeprowadzono szereg zabaw i konkurs z nagrodami. Za zabawy odpowiedzialne były Ala Pogoda i Kasia Kagan z klasy IIIB. Podziękowania należą się także Kubie Zarankowi z klasy IID, który akompaniamentował grupie w trakcie jednej z zabaw oraz Zuzi Chudzik z klasy IIIB za zrobienie nam pamiątkowych zdjęć.
Na koniec, bez wcześniejszej zapowiedzi, Ala i Kasia wykonały skecz pt.”Sęk”, który jeszcze bardziej poprawił grupie humor.

Ostatni dzień rozpoczęliśmy od sprawnego wykwaterowania, a następnie udaliśmy się do Podziemnego Miasta Osówka. Ekstremalna trasa jaką wybraliśmy była naprawdę wymagająca. Czekał na nas przepływ łodzią desantową, pokonanie chodnika poszukiwaczy skarbów: za pomocą kładek, pomostów, mostka wiszącego nad wodą. Dowiedzieliśmy się o powstawaniu obiektu, zdarzeniach na frontach II wojny światowej oraz budowie kompleksów w Górach Sowich. Kompleks Osówka wywarł na nas wszystkich piorunujące wrażenie.
W następnej kolejności udaliśmy się do Zamku Książ – trzeciego co do wielkości zamku w Polsce. W początkowych wiekach Zamek Książ miał za sobą wielce burzliwe dzieje. Często przechodził z rąk do rąk, należał do różnych państw, był niszczony podczas licznych wojen tu się toczących. Zamku nie oszczędziła II wojna światowa i okres ją poprzedzający. Wnętrza dzisiejszego zamku różnią się zdecydowanie od bogatych wnętrz z czasów dawnych właścicieli. Tylko niewielka część zamku, w tym zamek piastowski, jest udostępniona zwiedzającym.

Po zwiedzaniu zamku wyruszyliśmy w drogę powrotną do Mielca. W trakcie jazdy autobus rozbrzmiał muzyką i śpiewem, który rozweselił nas wszystkich. Do Mielca przyjechaliśmy po godzinie 2300, jednak każdy z nas chciał by wycieczka trwała dużej, a to za sprawą wspaniałej atmosfery jaka panowała w grupie.

W imieniu wszystkich 49 uczestników wycieczki, chcę serdecznie podziękować Pani Małgorzacie Brach, Pani Bogusławie Michalcewicz, Pani Teresie Kawiorskiej, Pani Lucynie Kalkowskiej i Pani Aldonie Zbrzezny za organizację tej wspaniałej i niezapomnianej wycieczki. Mamy nadzieję, że również Panie zapamiętają ten wyjazd mile i na bardzo długo.

Katarzyna Kagan kl.IIIB
(zdjęcia i tekst)

 

              

 

   
© Copyright Gimnazjum nr 4. Made by Rafał Dubiel & Adrian Cichoński. Theme by LernVid.com