EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Misja Gimnazjum nr 4 w Mielcu:
"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Jan Paweł II

W dniu 9 września 2012 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Mielcu odbył się pierwszy w nowym sezonie, 66 Turniej Amatorów w Badmintona z cyklu Grand Prix Victor’a.

W zawodach wzięło udział 27 zawodników z Podkarpacia i Małopolski. Dziewięć osób na mieleckich kortach zagrało po raz pierwszy. Po długiej nieobecności do gry wrócił historyczny zwycięzca trzech pierwszych edycji turnieju Maciej Baran z Budziwoja.

W turnieju OPEN zwyciężył triumfator dwóch ostatnich edycji, Łukasz Pieniążek z Rzeszowa, który w finale tej kategorii pokonał 2:0 (21:14, 21:9) swojego partnera deblowego Macieja Barana. Na najniższym stopniu podium stanął Jarosław Górski, samorządowiec z Gorlic.

Wśród kobiet, zarówno wzrostem jak i siłą gry dominowała brązowa medalistka tegorocznej Olimpiady Młodzieży Kasia Słomba. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Paulina Janus, a trzecie rzeszowianka Patrycja Domańska.

Kategorię RUNNERS UP wygrali gorliczanie. Pierwsze miejsce zajął grający, jako jedyny w trzech kategoriach Jarosław Górski. Drugi był debiutujący w Mielcu Marcin Liszka, a trzeci Mariusz Tochowicz z Tarnowa.

Sukcesem zakończył turniej, po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją, „Terminator” Adam Bunio, który zwyciężył w kategorii Old Boys.