Urząd Miejski  

   

Wirtualny spacer  

   

Kontakt  

Gimnazjum nr 4
w Mielcu
ul. Łąkowa 6,
39-303 Mielec
tel (0-17) 788 19 00
gim4@miasto.mielec.pl
gim4@ptc.pl
Jak do nas trafić (kliknij)

   

Goście  

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

   

plik  

 

   

Szukaj w serwisie...  

   

Kalendarium  

April 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Pogoda  

   

Odwiedziny  

3135431
dziś
wczoraj
w tym tygodniu
w ubiegłym tygodniu
w tym miesiącu
w ubiegłym miesiącu
wszystkie
590
841
1431
3360
22173
20430
3135431

Forecast Today
936

10.17%
26.62%
5.14%
0.57%
0.18%
57.31%
Online (15 minutes ago):15
15  gości
brak użytkowników

Twoje IP:44.212.99.208
   

Cytaty  

Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim.

   

Zdalne nauczanie  

   

Projekt EFS  

   

Przydatne linki  

   

Translate  

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
   
Misja Gimnazjum nr 4 w Mielcu:
"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Jan Paweł II
   

JĘZYK POLSKI

 

LEKTURY DO GIMNAZJUM

 

Klasa I

Aleksander Fredro Zemsta

Adam Mickiewicz Dziady cz.II

Bolesław Prus– wybrana nowela

Antoine de Saint Exupery Mały Książę

Adam Bahdaj Telemach w dżinsach

Małgorzata Musierowicz Opium w rosole

Wiliam Szekspir Romeo i Julia

Klasa II

Henryk Sienkiewicz - wybrana powieść Krzyżacy, Potop lub Qvo vadis

Molier Skąpiec lub Świętoszek

Aleksander Kamiński Kamienie na szaniec lub Arkady Fiedler Dywizjon 303

Agata Christie I nie było już nikogo

Ernest Hemingway Stary człowiek i morze

 

Klasa III

Juliusz Słowacki Balladyna

Eric Emanuel Schmitt Oskar i pani Róża

Andrzej Sapkowski wybrany utwór np. opow. Okruch lodu

Wybrana współczesna powieść polska

np. Antoni Libera Madame lub Paweł Zuchniewicz Wujek Karol. Kapłańskie lata papieża

 

 

 

 

Szkoła podstawowa

KLASA  IV

1. J. Brzechwa:  Akademia pana Kleksa 

2. C. Collodi: Pinokio

3. J. Korczakowska: Spotkanie nad morzem 

4. L.J. Kern : Ferdynand Wspaniały

5. J. Korczak: Król Maciuś Pierwszy

6. C.S. Lewis: Lew, Czarownica i stara szafa

7. H. Sienkiewicz: Janko Muzykant

8. M. Kownacka: Rogaś z Doliny Roztoki

9. M.Kruger: Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć

10. B. Prus: Antek

11. Sat-Okh: Biały mustang

12. M. Konopnicka: O krasnoludkach i sierotce Marysi

13. H.Ch. Andersen: Wybór baśni

 

 

 

 

KLASA  V

1. M. Twain: Przygody Tomka Sawyera

2. L. M. Montgomery: Ania z Zielonego Wzgórza

3. H. Sienkiewicz: W pustyni i w puszczy

4. F. Molnar: Chłopcy z Placu Broni

5.   A. Domańska: Historia żółtej ciżemki

6.   H. Rudnicka: Uczniowie Spartakusa

7.   Z. Nowakowski: Przylądek Dobrej Nadziei

8.   A. Oppman: Legendy warszawskie

9.   A. Mickiewicz: Bajki

10.   M.Dąbrowska: Opowiadania

11.  I.Krasicki: Wybór bajek

12.  M.Konopnicka: Dym, Nasza szkapa

13.  E. Orzeszkowa: A…B…C… lub Legenda o Janie i Cecylii

14. B. Prus: Katarynka, Z legend dawnego Egiptu

15.    J. Broszkiewicz: Wielka, większa, największa

16.  G. Morcinek: Łysek z pokładu Idy

17. M. Twain: Przygody Tomka Sawyera

KLASA  VI

 

1.  I. Jurgielewiczowi:  Ten obcy

2.  J. Verne: W 80 dni dookoła świata

3.  F. H. Burnett:  Tajemniczy ogród

4.  M. Dąbrowska: Marcin Kozera

5.  D. Defoe: Przypadki Robinsona Kruzoe

6.  S. Lem: Opowieści o pilocie Pirxie, Bajki robotów

7.  K. Makuszyński: Szatan z siódmej klasy

8.  E. Niziurski: Sposób na Alcybiadesa

9.  A.C. Doyle: Przygody Sherlocka Holmesa

10.  E. Knight: Lassie wróć

11.  B. Prus: Anielka, Grzechy dzieciństwa

12.  H. Sienkiewicz: Sachem

13.  M. Twain: Przygody Hucka

14.  Z. Nienacki: Pan Samochodzik i templariusze

15.  J. Verne: Tajemnicza wyspa

KLASA I

 

1. A. Bahdaj: Pilot i ja

2. W. Bełza: Kto ty jesteś? Polak mały!

3. J. Brzechwa: Brzechwa dzieciom

4. J.Duszyńska: Cudaczek-Wyśmiewaczek

5. J.Grabowski: Czarna owieczka

6. H. Januszewska: Kopciuszek
( wg Ch. Perraulta)

7. C. Janczarski: Jak Wojtek został strażakiem

8. M.Jaworczakowa: Jacek, Wacek i Pankracek

9. M.Konopnicka: Co słonko widziało, Na jagody

10. M. Kownacka: Plastusiowy pamiętnik

11. T. Kubiak: Gdy zapadnie noc

12. J. Papuzińska: Nasza mama czarodziejka

13. J.Porazińska: Psotki i śmieszki

14. E. Szelburg-Zarembina: Najmilsi

15. J.Tuwim: Wiersze dla dzieci

16. D. Wawiłow: Wierszykarnia

17. J. Ratajczak: Ziarenka maku

 

KLASA II

1. H. Ch. Andersen: Dziecię elfów

2. A. i Cz. Centkiewiczowie: Zaczarowana zagroda

3. J. Grabowski: Puc, Bursztyn i goście

4. M. Kruger: Karolcia

5. K. Kleniewska-Kowaliszyn: Magda, Paweł i ja

6. G. Knutsson: Przygody Filonka Bezogonka

7. H. Lofting: Doktor Dolittle i jego zwierzęta

8. S. Michałkow: Nie płacz, koziołku

9. A. A. Milne: Kubuś Puchatek

10. Ch. Perrault: Bajki ( oprac. H. Januszewskiej)

11. J. Porazińska: Szewczyk Dratewka

12. J. Tuwim: Słoń Trąbalski

13. E. Szelburg-Zarembina: Idzie niebo  ciemną nocą

14. I. Kryłow: Bajki dla dzieci

KLASA III

 

 

1. H. Ch. Andersen: Baśnie

2. C. Centkiewicz: Anaruk, chłopiec z Grenlandii

3. W. Chotomska: Dzieci Pana Astronoma

4. M. Jaworczakowa: Oto jest Kasia

5. H. Kostryka: Klechdy domowe

6. M. Kownacka: Kajtkowe przygody

7. A.Lindgren: Dzieci z Bullerbyn

8. R. Pisarski: O psie, który jeździł  koleją

9. K. Makuszyński: Awantura o Basię

Powrót

   
© Copyright Gimnazjum nr 4. Made by Rafał Dubiel & Adrian Cichoński. Theme by LernVid.com