Urząd Miejski  

   

Wirtualny spacer  

   

Kontakt  

Gimnazjum nr 4
w Mielcu
ul. Łąkowa 6,
39-303 Mielec
tel (0-17) 788 19 00
gim4@miasto.mielec.pl
gim4@ptc.pl
Jak do nas trafić (kliknij)

   

Goście  

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

   

plik  

 

   

Szukaj w serwisie...  

   

Kalendarium  

December 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Pogoda  

   

Odwiedziny  

3346709
dziś
wczoraj
w tym tygodniu
w ubiegłym tygodniu
w tym miesiącu
w ubiegłym miesiącu
wszystkie
77
683
6085
6085
15676
24698
3346709

Forecast Today
1296

9.61%
27.45%
4.85%
0.54%
0.17%
57.38%
Online (15 minutes ago):24
24  gości
brak użytkowników

Twoje IP:18.188.233.69
   

Cytaty  

Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim.

   

Zdalne nauczanie  

   

Projekt EFS  

   

Przydatne linki  

   

Translate  

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
   
Misja Gimnazjum nr 4 w Mielcu:
"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Jan Paweł II
   

Nasza szkoła kolejny raz chce przystąpić do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego organizowanego przez UNICEF Polska „MALI uczniowie idą do szkoły”.

 

 

 


Celem projektu jest:
•    Zapoznanie dzieci z zagadnieniem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci w Mali,
•    Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,
•    Zebranie środków finansowych na zorganizowanie edukacji dla dzieci w Mali.
„MALI uczniowie idą do szkoły” to projekt edukacyjno-pomocowy, w ramach którego uczniowie wezmą udział w zajęciach na temat dostępu do edukacji na świecie. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały dowiedzą się dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy. Na podstawie materiału filmowego, nakręconego w tym roku w Mali, polscy uczniowie poznają problemy swoich rówieśników z Afryki.
W ramach akcji uczniowie będą mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Jako, że naszym celem jest upowszechnienie edukacji, to sposób niesienia pomocy też powinien mieć wymiar edukacyjny. Dlatego proponujemy, aby dzieci i młodzież stworzyły swoje własne książki. Wszystkie książki, które w życiu czytamy wzbogacają nas. Te książki będą miały dodatkową, szczególną funkcję – przyniosą korzyść innym dzieciom. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia. Uruchom swoją kreatywność i pomóż dzieciom w Mali cieszyć się edukacją.
Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanej w placówce imprezy – „Dnia Książki dla Afryki” - a zaproszeni do szkoły goście będą mogli nabyć daną książkę w zamian za przekazanie darowizny na wysłanie dzieci w Mali do szkoły. Program obchodów „Dnia Książki dla Afryki” może zostać wzbogacony o przygotowanie przedstawienia teatralnego w oparciu o tekst książki, można go także połączyć z inną zaplanowaną w placówce uroczystością. Ten dzień to też okazja, aby wszystkie nieużywane przez nas książki, które mamy w domach przynieść do szkoły i zorganizować wielką bibliotekę. Każdy z zaproszonych do placówki gości będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i w zamian za darowiznę na rzecz dzieci w Mali wrócić do domu z książką.
Książki przygotowane przez uczniów z pewnością będą niezwykle ciekawe i oryginalne. Chcemy poznać tę twórczość, dlatego w ramach projektu każda placówka może wziąć udział w konkursie na „Książkę Dzieci Dzieciom UNICEF”. Każda placówka może dokonać wyboru jednej książki, która weźmie udział w konkursie. Nadesłane do UNICEF książki zostaną ocenione przez jury, a dla zwycięskiej placówki przewidziana jest szczególna nagroda – wizyta Ambasadora Dobrej Woli Artura Żmijewskiego. Artur Żmijewski odwiedzi zwycięzców i spotka się z podopiecznymi placówki. Odczyta także treść książki, która wygrała w konkursie i opowie o swojej wizycie w Mali.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z panią Barbarą Pyrz.

   
© Copyright Gimnazjum nr 4. Made by Rafał Dubiel & Adrian Cichoński. Theme by LernVid.com