W marcu w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Uwaga Fonoholizm!” Jej celem było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą nadmierne używanie telefonu komórkowego. Staje się to coraz poważniejszym problemem wśród młodzieży i może prowadzić do uzależnienia.
W ramach akcji w każdej klasie odbyły się lekcje na których uczniowie dowiadywali się m.in. jakie są symptomy fonoholizmu, z czego może wynikać i jaka jest skala zjawiska wśród polskich nastolatków.
Dzień 23 marca był w naszej szkole dniem bez komórek. Od rana na korytarzach zawisło wiele plakatów wykonanych przez uczniów związanych z tematem akcji. Uczniowie, którzy wykazali się dojrzałą postawą przyszli na zajęcia lekcyjne bez telefonu komórkowego. Ci, którym zdarzyło się zapomnieć zostawić telefon w domu, na czas lekcji mogli oddać go do sekretariatu uczniowskiego. W czasie przerw uczniowie brali udział w grach i zabawach zespołowych kształcąc swoje umiejętności społeczne w kontaktach bezpośrednich zamiast wpatrywać się w ekrany telefonów. Doskonalili swoje zdolności nawiązywania i podtrzymywania relacji rówieśniczych, wzbogacali język komunikacji.
W ramach akcji odbył się konkurs plakatów. Komisja złożona z przedstawicieli uczniów, dyrekcji i nauczycieli wyłoniła zwycięzców:
Miejsce pierwsze zajął plakat klasy 3a, drugie plakat klasy 3d a trzecie plakat klasy 3c. Przyznano także wyróżnienia: za plakat klasie 2d i za prezentację multimedialną klasie 2b. Pani Dyrektor Teresa Lechocińska – Ciupa pogratulowała zwycięzcom i wręczyła nagrody.
Dziękujemy rodzicom, którzy wsparli swoje dzieci i przypomnieli o pozostawieniu tego dnia telefonu w domu.