Twoje IP:18.190.217.134

Informujemy, że swoje kandydatury na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum zgłosiło 5 uczniów: Adrian Burghardt, Kornelia Gancarz, Justyna Janus, Karolina Kulpa, Maria Zalotyńska. W dniu 19.09 na 3 lekcji odbędzie się debata kandydatów nadawana przez szkolny radiowęzeł, a na długiej przerwie po 5 lekcji będą oni obecni na auli szkolnej, odpowiadając na wszystkie pytania zainteresowanych uczniów. W dniu 21.09 odbędą się wybory przewodniczącego SU.

Oto jak prezentują się poszczególni kandydaci:

ADRIAN BURGHARDT

Nazywam sięAdrian Burghardt i kandyduję na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Mam wiele zainteresowań, ale najbardziej interesuję się muzyką, modą i sportem. Z przedmiotów szkolnych najbardziej lubię język angielski. Kandyduję na przewodniczącego SU, ponieważ uważam, że mam już doświadczenie i potrafię się dogadać z wszystkimi nauczycielami i uczniami. Jestem odpowiedzialny oraz kreatywny. W odpowiednich sytuacjach potrafię zachować powagę, a na co dzień z humorem.
Myślę, że mogę zostać dobrym przewodniczącym!

KORNELIA GANCARZ

Nazywam się Kornelia Gancarz, ale raczej znana jestem pod pseudonimem "Kora". Uczęszczam do klasy 3 d. Lubię muzykę - śpiewam, gram na gitarze i uprawiam sporty. Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. W szkole planuję wprowadzić wiele zmian. Chciałabym zorganizować tzw. "Kolorowy Dzień" (czyli niepytanie uczniów, którzy ubiorą się na odpowiedni kolor w wyznaczony dzień) oraz "Szczęśliwy Numerek". Uważam, że warto też stworzyć gazetkę szkolną, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Zawarte w niej będą newsy, zagadki oraz informacje o nadchodzących konkursach i imprezach. Nie zabraknie również dobrego humoru. W miarę możliwości zostaną zakupione ławki na korytarz, aby uczniowie nie siedzieli na podłodze. Kolejnym moim zadaniem będzie organizować wiele ciekawych imprez tematycznych, sportowych i dyskotek. Ciekawym pomysłem był "Dzień Krawata i Spódnicy", jednak nie wszystkim się to podobało. Chciałabym wprowadzić raz w tygodniu "Tematyczny Dzień". Tematyka będzie czerpana z pomysłów uczniów.

JUSTYNA JANUS

Cześć, jestem Justyna! Jestem uczennicą klasy 3c i w tym roku szkolnym startuję na przewodniczącą SU. Bardzo lubię sport, w szczególności piłkę ręczną i siatkówką. Gram na gitarze oraz bardzo lubię gotować. Jestem miła, pomocna, przyjacielska i szalona :) Liczę na wasze głosy, nie pożałujecie!

KAROLINA KULPA

Nazywam się Karolina Kulpa. Chodzę do klasy 2c. Jestem vice-przewodniczącą Młodzieżowej Rady w Mielcu. W szkole podstawowej osiągnęłam kilka razy złoto na szczeblu wojewódzkim, raz brąz i dwa razy srebro na szczeblu krajowym w siatkówce. Jestem otwartą, wesołą i przede wszystkim kreatywną osobą, dlatego uważam, że nadaję się na przewodniczącą SU Gim 4. Przedstawię wam kilka moich pomysłów:
-więcej zaangażować się w sport w naszej szkole,
-kontynuować Dzień Krawata i Spódnicy,
-wprowadzić Dzień Owoców i Warzyw,
-zrobić raz na 2 tygodnie Szczęśliwy Numerek,
-konkurs na najciekawszą imprezę/dyskotekę,
-włożyć większy wkład w akcje charytatywne ze strony SU,
-robić więcej ankiet, żeby SU wiedział czego chcecie,
-przygotować super komers dla 3 klas.
-więcej dyskotek!

Moim najważniejszym celem jest, aby ten rok był niesamowity dla tych co nas opuszczają i dla tych co są pierwszy rok, abyście zobaczyli, że nasze gimnazjum jest najlepsze i że zrobiliście dobry wybór. Przede wszystkim chce spełniać wasze pomysły, a z moimi możliwościami w Młodzieżowej Radzie Miasta są one jeszcze bardziej możliwe. Wszyscy tworzymy Samorząd Uczniowski, a ja wierze że będę was tylko reprezentować. Liczy się wasz głos. Mam nadzieję, że dokonacie tego wyboru i zagłosujecie na mnie.

MARIA ZALOTYŃSKA kl. 3b

Interesuję się przede wszystkim muzyką. Gram na gitarze, pianinie, uczę się gry na ukulele i do tego śpiewam. Uwielbiam jeździć na rowerze i słuchać muzyki w wolnym czasie np. w drodze do szkoły. Zawsze marzyłam o psie, nie udało się to na razie, ale zamiast psiska w domu mam świnkę morską. Jest ze mną już drugi rok. Nazywa się Ogryzek. W podstawówce jak i w tamtym roku szkolnym (2015/2016) byłam wiceprzewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, więc myślę, że mam już w tym jakieś doświadczenie. Lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Jestem kreatywna, punktualna i dotrzymuje danego słowa. Mimo wielu zalet, mam też wady, jak każdy człowiek. Jedną z nich jest np. to, że często nie wierzę w swoje możliwości.

W tym roku szkolnym chciałabym:

• Kontynuować „Dzień krawata i spódnicy”, ale z małą zmianką. Mianowicie, większość uczniów wolałoby nie dostawać plus 10 pkt, zaś woleliby być w tym dniu nie pytani. Oczywiście pod warunkiem ubrania do szkoły: krawata, spódnicy lub sukienki.
  • Wprowadzić szczęśliwy numerek, który byłby losowany co tydzień, ale w inny dzień. Uczeń z danym numerem tego dnia ma zwolnienie z odpowiedzi ustnych.
  • W każdy piątek trzynastego wprowadzić dzień bez kartkówek, sprawdzianów i odpowiedzi ustnych. Chyba wiadomo dlaczego. Zresztą piątki trzynastego wypadają bardzo rzadko, więc nauczyciele nie powinni się złościć.
  • Kontynuować imprezy cykliczne, np. Dzień wiosny, Akcja pieczenia ciast itp.
  • Brać udział w jak największej ilości akcji charytatywnych (jak w poprzednim roku).
  • Zorganizować najlepszą dyskotekę, jak w studiu.