4 czerwca w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas Drugich Gimnazjów pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca. To już siedemnasty i niestety ostatni raz gimnazjaliści przystąpili do tego konkursu. W tym roku swój udział w konkursie zgłosiło 13 gimnazjów powiatu mieleckiego. Były to gimnazja z Chorzelowa, Gawłuszowic, Przecławia, Radomyśla Wielkiego, Tuszowa, Wadowic Górnych, Padwi Narodowej, Woli Mieleckiej oraz Gimnazjum nr 2 , nr 3 i nr 4 w Mielcu oraz Niepubliczne Gimnazjum z Mielcu i Mieleckie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego "Piłkarskie Nadzieje".
W I etapie wzięło udział 93 gimnazjalistów, 56 z nich zakwalifikowało się do II etapu. II etap wyłonił 15 najlepszych. Ale nie byłoby takich efektów, gdyby nie praca wielu nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursu i pracowali w komisjach konkursowych.
Laureatom dyplomy i nagrody wręczyli Dyrektor Wydziału Edukacji pan Arkadiusz Gałkowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 im. Jana Bytnara „Rudego” w Mielcu pani Teresa Lechocińska – Ciupa oraz przewodnicząca konkursu pani Mirosława Szypuła. Nauczyciele przygotowujący laureatów do konkursu otrzymali podziękowania.
Na uroczystym i już ostatnim podsumowaniu Powiatowego Konkursu Matematycznego Klas Drugich Gimnazjów pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca, podziękowaliśmy także pani Bożenie Ziębie, nauczycielce matematyki, która była jedną z pomysłodawczyń tego konkursu i przez wiele lat była autorką testów konkursowych oraz współpracowała z nami przy konkursie. Podziękowania przekazaliśmy także dla pana Stanisława Rajdy, nauczyciela matematyki w Zespole Szkól Technicznych w Mielcu, który przez kilka ostatnich lat był autorem testów konkursowych.
Tradycją podsumowań konkursu stało się prezentowanie ciekawych tematów, które pokazują zastosowanie matematyki i utwierdzają że „Matematyka to królowa nauk”. Tym razem zaprosiliśmy do obejrzenia i wysłuchania prezentacji „Geometria skóry dinozaura”, którą przygotowała pani Helena Wolska wraz z uczniami z klasy 2b: Michałem Sułkiem, Szymonem Tarachanowiczem i Jakubem Mrozowskim. Uczeń Michał Sułek zaprezentował tworzenie diagramu Voronoi z pomocą programu GeoGebra, zaś uczeń Szymon Tarachanowicz przedstawił swoje projekty dinozaurów w technice 3D, których modele składały się z przestrzennych diagramów Voronoi. Modele zostały wydrukowane dzięki uprzejmości pana Michała Kurosia - właściciela firmy Three Arrows.
https://photos.app.goo.gl/6U8QTCpZ2gv1E4aDA