EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Misja Gimnazjum nr 4 w Mielcu:
"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Jan Paweł II

Już po raz sześćdziesiąty hala sportowa Zespołu Szkół nr 2 w Mielcu gościła fanów najszybszej rakietowej gry świata na turnieju z cyklu Grand Prix Victora.Po raz kolejny wśród grających pojawili się nowi zawodnicy – tym razem z Myślenic oraz kolejni młodzi wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Badmintona Volant Mielec.

W najliczniej obsadzonej kategorii Runners Up zwyciężył Jarosław Górski z Gorlic, który w finałowym pojedynku dość gładko pokonał 2:0 (21:11; 21:12) Adama Bunio. O łatwym zwycięstwie Jarka zdecydował fakt, że Adam zdecydował się wystąpić w 3 kategoriach (Runnres Up, Old Boys i Gry Podwójne). Przed tym meczem miał 8 pojedynków „w nogach” i nie był w stanie fizycznie podjąć równorzędnej walki. Trzecie miejsce zajął Patryk Kopeć z Nowej Dęby pokonując mielczanina Dawida Rzeszutka 2:0 (21:19; 21:17).
Wśród pań triumfowała liderka klasyfikacji generalnej Katarzyna Słomba, wygrywając wszystkie pojedynki. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Kapinos, a trzecie Karolina Dziekan. Wszystkie zawodniczki są reprezentantkami UKS Badmintona Volant Mielec.
W kategorii Old Boys na najwyższym podium stanął lider „seniorów” Adam Bunio. Drugie miejsce zajął występujący po raz pierwszy na mieleckich kortach Maciej Kozieł z Myślenic, który ciekawą, kombinacyjną grą, po bardzo zaciętym meczu pokonał 2:1 (21:13; 14:21; 26:24) trzeciego Tadeusza Michalika z Tarnowa.
Wśród dwunastu zawodników w kategorii Open najlepiej zaprezentował się Łukasz Pieniążek z Rzeszowa, z którym nikt z przeciwników nie zdołał jednego seta. Drugie miejsce zajął Marek Kamiński, a trzecie Dawid Rząsa – obydwaj z Nowej Dęby.
W kategorii Gry Podwójne dwa najwyższe stopnie podium zdobyły pary z MKS Stal Nowa Dęba: Adam Bunio i Dawid Rząsa oraz Łukasz Dycha i Marek Kamiński. Wynik finałowego pojedynku 2:1 (25:27; 21:14; 21:17) dla Adama i Dawida. Na najniższym stopniu stanęła para z Gorlic – Jarosław Górski i Dariusz Piekarz.
Z okazji jubileuszowego „60” turnieju Prezes UKS Badmintona Volant Mielec – Krzysztof Ostrowski wręczył wszystkim grającym specjalnie przygotowane na tą okazję upominki.
Następny turniej z cyklu Grand Prix Victora w Mielcu odbędzie się 12 lutego 2012 roku.