EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Misja Gimnazjum nr 4 w Mielcu:
"Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć"
Jan Paweł II

Ponad 50 badmintonistów z 12 czołowych klubów w kraju stawiło się na pierwszym w tym roku Krajowym Turnieju Juniorów i Młodzików, który się odbył w dniach 7-8 stycznia 2012 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Straszęcinie.

Nie zabrakło wśród nich przedstawicieli Uczniowskiego Klubu Sportowego Badmintona „Volant” Mielec.

Znakomicie na starcie Nowego Roku zaprezentowała się Katarzyna Słomba – juniorka młodsza, która grając w parze deblowej z Zuzanną Glijer z UKS Orlicz Suchedniów zajęła II miejsce w kategorii juniorów. Kasia i Zuzanna w drodze do finału pokonały 2:0 w setach pary deblowe ze Straszęcina i Ropczyc oraz 2:1 (21:18, 11:21, 21:14) sklasyfikowaną na 2 miejscu w Polsce parę z Niepołomic – Kamila Morawska/ Justyna Rachowicz.

W pojedynku finałowym nieznacznie uległy, po dramatycznym, trzysetowym pojedynku parze nr 1 na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona w kategorii juniorek młodszych Emilia Jaworska/ Edyta Mietła 2:1 (15:21, 21:15, 19:21). Przy stanie 19:19 w trzecim secie zdecydowała chwilowa dekoncentracja i większe doświadczenie przeciwniczek.

Udany start mielecko –suchedniowskiej pary jest wynikiem współpracy trenerów klubowych i stanowi pierwszy krok w drodze do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Z pozostałych mieleckich zawodników na wyróżnienie zasługuje wysokie IV miejsce w grze mikstowej młodzików pary Patryk Stolarz/ Izabela Nowak.

© Copyright Gimnazjum nr 4. Made by Rafał Dubiel & Adrian Cichoński. Theme by LernVid.com